The Sims 2- Magic Makin

11. února 2008 v 15:44 | Sabiinka |  The sims 1
*The Sims:Makin Magic*Po nainstalování datadisku a spuštění hry vás přivítá nové logo a nová úvodní muzika, pak naskočí starý známý pohled na jednu z částí městečka. Zde je možné zaznamenat první změnu, která spočívá v další ikonce v řadě vedle Downtownu, Vacation Islandu a dalších míst, přidaných s předchozími datadisky (pokud je máte nainstalované). Nová ikona vás zavede na místo označené jako Magic Town, místo mnoha skvělých možností a příležitostí.

Hru můžete zahájit buď vytvořením nové rodinky nebo pokračováním s již zavedenými Simáky. Ať už se rozhodnete jakkoliv, ihned, jak se se svými svěřenci pustíte do hry, navštíví vás tajemný mužík s ještě tajemnější krabicí, kterou nechá za vašimi dveřmi nebo někde poblíž. Ne, nebojte se, bomba to není. I když v přeneseném slova smyslu možná ano... Kromě toho měla jeho návštěva ještě jeden nečekaný efekt, a to, že se na vaší zahradě vytvořil jakýsi otvor do neznáma, označený světélkující šipkou.

Jak záhy zjistíte, balík obsahuje základní vybavení začínajícího kouzelníka. Najdete v něm kouzelnickou hůlku, zvláštní magické mince, tři velmi zvláštní přísady a hlavně - terminál obsahující veškeré důležité informace o světě kouzel a jeden ze dvou přístrojů, v nichž ona kouzla budete vyrábět. Vyšlete-li některého ze statečnějších členů simácké rodiny prozkoumat výše zmíněný otvor na zahradě, zjistíte, že vůbec nevede do neznáma, ale do Magic Townu. Je to celkem příjemná zkratka, protože jinak se tam můžete dostat pouze vzducholodí, a to za poměrně dosti tučný peníz. Vrtulí poháněný balón si můžete přivolat telefonem.

Abyste se stali schopným kouzelníkem, budete muset na sobě zapracovat. Je to podobný systém, jako byl v datadisku Superstar. Čím více schopní jste byli např. v kreativní oblasti a čím větší charisma jste měli, tím lépe jste uspěli na prknech, která znamenají svět. V Makin' Magic budete muset vedle charismatu rozvíjet hlavně ještě mechanické dovednosti a logiku. Samozřejmě, že v ideálním případě budete mít maximum bodů u všech těchto kategorií, pak s vámi bude někdo jen těžko soupeřit. Dovednosti s tímto spojené uplatníte nejen v předvádění kouzelnických triků před obecenstvem, ale i při aplikaci skutečných kouzel.

K vylepšení mechanických schopností můžete využít mimo věci známé z dřívějška také nový kolovrátek, s jehož pomocí budete moci získávat zlatou přízi (jedna z kouzelnických ingrediencí) nebo kamenný pracovní stůl určený pro výrobu kamenných chrličů (dobrý prodejní artikl nebo dárek). Z nových objektů, které mají co do činění s kouzlením či získáváním dovedností, si zaslouží zmínku i tlouk na máslo (vylepšuje kuchařské schopnosti), včelařské náčiní (vylepšuje kuchařské schopnosti) nebo kouzelná skříňka pro děti.

Každé kouzlo můžete vyrobit ze tří přísad. Jejich kombinace jsou uvedeny v terminálu, který jste obdrželi v základní sadě. Místo tohoto terminálu si mimochodem můžete pořídit kouzelnickou knihu na dřevěném stojanu, záleží na vašem vkusu. Informace zde ale najdete tytéž. Zpočátku u kombinací v knize i terminálu nenaleznete účinek konečného kouzla. Ten se tam objeví až poté, co svůj experiment zdárně dokonáte.

Dostat se ke všem ingrediencím není jednoduché. Tedy myslím tím hlavně ty kouzelnické. Pokud jde o ingredience pro recepty z kuchařky (každý recept je tvořen stejně jako kouzlo třemi přísadami), ty se seženou podstatně snáz. Některé, jak je naznačeno výše, si můžete vyrobit nebo vypěstovat doma (hroznové víno a bezinky), za jinými budete muset do Magic Townu a koupit je za penízky nebo pořídit výměnou za magické mince anebo jinou přísadu, kterou si obchodník zrovna vyžádá. Některé dostanete i zdánlivě zadarmo, za dobře vykonanou službu. To je velice unikátní a zábavný prvek.

Ve hře najdete tři typy obchodníků. Každý nabízí jiné produkty a vykupuje jiné věci. Každý z těchto prodavačů je přístupný různým způsobům jednání. Buď u něj jednoduše něco nakoupíte, něco s ním vyměníte a nebo mu pomůžete vyřešit nějaký problém a získáte tak předem neurčenou speciální přísadu pro vaše kouzla. Úkoly, které vám obchodníci mohou dát, jsou různé a generované náhodně. Někdy vás prostě požádají, abyste zaběhli někomu něco dát, jindy máte naopak od někoho něco přinést, popřípadě vyřešit nějaké puzzle či si s ním zasoutěžit.

Zdroj:
Tiscali Games
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama