The Sims-Hot date

11. února 2008 v 15:46 | Sabiinka |  The sims 1
 • The Sims:Hot Date


  Tento datadisk se od těch předešlých totiž velmi podstatně odlišuje. Pochopitelně zde opět najdete nové věci k vybavení domácnosti, oblečení, stavební prvky, tapety, koberce atd. Tím hlavní ale je přítomnost nové herní lokace "Downtown" tedy centra, která zcela radikálně změní celý styl vaší hry. Už se tedy nebudete při hře omezovat jen na prostory vašeho domu, ale nyní si můžete vyrazit do města a tam to pořádně roztočit.

  Do města se Simíci vydávají hlavně za účelem zábavy, dobře se najíst, koupit si nové oblečení apod. Ve městě je totiž celá řada obchodů, restaurací a klubů, kam můžete zavítat a případně nějaký čas pobýt. Je zcela na vás, jestli do centra pojedete se svým partnerem či partnerkou, nebo si tam zajdete zaflirtovat s někým neznámým. Jak už sám název tohoto datadisku napovídá, vaší hlavní činností by mělo být randění. Ovšem nemyslete si, že je to nějaká brnkačka. NPC postav je v centru velká spousta (je tedy z čeho vybírat), ale docela dá práci je doopravdy sbalit.

  Potkat a flirtovat s někým novým je určitě fajn záležitost, ale vy, kteří už máte vytvořené celé rodiny Simáků, si také nemusíte zoufat. Takový rodinný výlet na pláž nebo do restaurace jen ještě více utuží již existující vztah. Pokud to ještě spojíte s nákupem dárků, rozhodně nic nezkazíte. V tomto bodě bych si ještě dovolil malou poznámku. Svého partnera můžete mile překvapit, když si sami odskočíte do města, koupíte tam nějaký dárek, ten si uložíte do svého osobního inventáře a po návratu domů ho můžete svému protějšku věnovat. Odměna bývá většinou velmi sladká, stejně jako tomu je v reálném životě.

  Abych ale jen nechválil, musím vás upozornit i na pár nedomyšleností. Jednou z nich je třeba jízda taxíkem. Do centra se totiž nemůžete dostat jinak, než že si zavoláte taxi, které vás za 50$ dopraví, kam si budete přát. Problém ale je, že město má spoustu lokací a vy můžete zvolit pouze jedno cílové místo. Pokud z tohoto sektoru potom chcete jít jinam, například do vedlejší ulice, zjistíte, že to prostě nejde. Pěšky by stačilo přejít silnici a bylo by to, ale každá lokace má své hranice, za které vás hra prostě nepustí. Jediné řešení tedy je, zavolat si z veřejného automatu znovu taxi a za dalších 50$ se nechat převézt o ulici dál, což je přinejmenším směšné.

  Hot Date jinak obsahuje spoustu drobných vylepšení. Dokonce došlo i na zpřehlednění katalogů předmětů, kterými vybavujete své domácnosti. Nyní je příslušenství rozděleno do ještě více skupin a aspoň mě se vše vyhledávalo podstatně jednodušeji. Konečně jsou také ve výběru svítidel i doopravdické lustry, které se zavěšují na strop. Jsou tam sice jen tři druhy, ale jak se říká - lepší než drátem do oka. Jen nechápu, proč to nemohlo být hned, jako kdyby v Americe neměli lustry a svítili všude lampičkami či co :)

  Určitě vás také zajímá odpověď na jednu trochu lechtivou otázku - jestli se naplnily původní sliby, že v tomto datadisku budou moci Vaši Simíci provozovat sex. Zatím to vypadá, že odpověď bude asi záporná. Ať jsme se já nebo má přítelkyně snažili v tomto ohledu sebevíc, zatím se nám to ještě nikdy nepodařilo (ve hře samozřejmě ;) I zahraniční recenze na toto téma mlčí, takže se uvidí až časem po delším hraní.

  Zdroj:
  Tiscali Games
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama