Červenec 2008

2.Bleskovka

31. července 2008 v 16:19 | © Sabiiinka |  Bleskovky
 • Po dlouhé době je tu optě bleskovka.... Zodpověz pár otázek a výhra bude třeba tvoje =o).
 1. Kdo je na obrázku??
 2. Líbí se ti tenhle blog??
 3. Jsi moje SB? Jestli ne chtěl/a bys??
 4. Těšíš se na The Sims 3?
 5. Který komiy se ti líbí víc? Můj svět nebo ONA a její život?
 6. +tvůj e-mail ( Ať mám kam poslat cenu! )
 • Myslím, že je to dost jednoduché, ne? Dole vidíte cenu pro tři komentáře které vylosuju.
 • Tahle kuchyň je placenáa jen tak se kní nedostanete =o).
 • Cenu pošlu přes e-mail. Kuchyň je ještě v dalších třech odstínech!

1.Díl - Minulosti neutečeš!

31. července 2008 v 15:30 | © Sabiiinka |  ONA a její život
 • ,,Vstávej ospalče'' vyruší mě z mého sladkého snění surový hlas… Přetáhnu si polštář přes hlavu ale řev pokračuje: ,, Palačinky jsou na stole. Okamžitě pojď snídat!! Jinak nám zaschne javorový sirup na talíři…a kdo se s tím bude umývat když myčka nemyje…'' pokračuje Andrea ale teď už poněkud zoufale…nová myčka je momentálně střed jejího vesmíru =oD. A těžko snáší když se ,,náhodou'' pokazila ( No já v tom prsty nemám… kleštičky na nehty tam mě nespadly )

Come Clean-Hilary Duff

29. července 2008 v 13:14 | © Sabiiinka |  Videa
 • Krásné video z The Sims 2.
 • Písnička se jmenuje Come Clean a zpívá ji Hilary Duff...

The Sims 3 Fan Event report - 2.část

29. července 2008 v 13:05 | © Sabiiinka |  The Sims 3-Info

Exkluzivní dojmy ze Sims 3 - část 2

V první části dojmů jsme se věnovali obecným rysům, novým herním možnostem a nové koncepci sousedství. Nyní se zaměříme na editor tvorby simů a stavební mód. Právě tyto oblasti doznají v třetím díle celou řadu dílčích změn, některé z nich nám tvůrci předvedli v podrobných prezentacích.
Začněme editorem simíků. Ten, byť nám byl předváděn v provizorním uživatelském rozhraní (ostatně jako většina UI, kromě panelu v režimu hry), zaznamenal řadu drobných změn, které ocení zejména fanoušci série. Pominu-li fakt, že simíci nyní vypadají realističtěji (vyhlazenější rysy v obličeji a v neposlední řadě skutečnější oči), tak je zde k dispozici celá řada podrobnějších nastavení než kdy předtím. Pokud se rozhodnete nevyužít předpřipravených presetů se základními tvary, můžete si jednotlivé části vymodelovat nastavením všelijakých parametrů. Různá posouvátka a nastavovátka doplňuje vyvedená grafická ilustrace. Jde víceméně o vychytanější systém známý ze Sims 2. Naprostou novinkou jsou ale barevné palety, nebudete již omezováni na několik základních barev, k dispozici vám bude RGB a HSV paleta pro výběr libovolného odstínu.
To využijete zejména při nastavování barvy vlasů. A teď se podržte... nastavit budete moci nejen celkovou barvu, ale rovnou více barev jednotlivých vlasových textur. V praxi to vypadá tak, že nastavíte například červené vlasy s tmavším odstínem u konečků a se světlými podélnými pruhy. Také vám bude umožněno uložit si své oblíbené nastavení. Paletu barev využijete také při výběru odstínu barvy očí. Následně nám byla předvedena úprava těla. Jistě víte, že ve třetím díle se budou pohybovat simové různých tělesných proporcí... nastavení probíhá pomocí dvou posuvníků, z nichž jeden určuje tloušťku a druhý svalnatost. Se zvyšujícím se stářím počítejte také s přítomností vrásek.
Vedle klasických oblečků se můžete těšit na celou řadu různých doplňků. Šperky jako prstýnky, naušnice, náramky a nově i rukavice, které se hodí třeba ke společenskému obleku. Další novinkou, kterou jak nám producent Ben Bell prozradil si "vydupala" jeho snoubenka - jsou boty. Ne snad, že by předtím simové chodili bosí, ale teprve nyní dostanete šanci vyhrát si při jejich tvorbě i s tímto detailem. Mimochodem zahlédli jsme i ikonku ponožek, ale předvedeny nám byly pouze dlouhé punčochy.
Byť většina uživatelského rozhraní nebyla graficky vyladěná, tak hlavní ovládací panel působil finálním dojmem. Základní tvar a funkčnost je sice na první pohled stejná, ale změn je tu na druhý pohled více než tmavší modrý odstín. Některé funkce totiž byly vyčleněny a dostaly na obrazovce své vlastní místo. Třeba ovládání rychlosti hry najdete v levém horním rohu a přehledy zaměstnání, dovedností atd. mají svou pozici v protějším dolním rohu. Novinkou v této souvislosti je také možnost nastavovat délku některých činností přímo ve "frontě úkolů". Jednoduše chytnete za posuvník a zkrátíte délku spánku třeba na polovinu.
Záhadnou ikonkou, která se prolínala snad všemi částmi editoru byla ikonka malířské palety se štětcem. Dotazy směřující tímto směrem nám bohužel zůstaly nezodpovězeny, nicméně osobně bych si tipnul na nějakou novou featurku, která umožní snadné a rychlé úpravy textur přímo z editoru. No, nechme se překvapit co nám v budoucnu o této tajemné věci tvůrci prozradí.
Co se týká psychických osobnostních rysů každého sima, tak právě v této oblasti jsou změny oproti druhému dílu velmi radikální. Nenajdete tu žádné zvěrokruhy a aspiraci určující osobnost, ale zcela nový systém vlastností nazvaný "trails". Konkrétně jich nyní je okolo 75 a najdete tu takové přídomky pro vaši osobnost jako - dábel, génius, looser nebo třeba počítačový čaroděj. Výběr je široký a každá charakterová vlastnost má hned v editoru svou povedenou animaci. Některé možnosti se pochopitelně vylučují, příkladem je např. sim s lehkým spaním. Takový sim evidentně nemůže být zároveň spáčem. Každému dospělému jedinci zvolíte 5 těchto rysů, teenagerům 4 a batolatům/dětem 3.
Osobnost každého sima nakonec podtrhnete výběrem jeho oblíbené barvy a hudebního žánru. To se pak při hře projeví na jeho vkusu. Třešničkou na dortu potom bude výběr hlasu (tři alternativy) s možností nastavit jeho výšku (pitch). Takže toužili jste vždy po pištící excentrické postavičce? Nyní vám již nic nebude stát v cestě.
Zdroj: TheSims2.cz

The Sims 3 Fan Event report - 1.část

29. července 2008 v 13:03 | © Sabiiinka |  The Sims 3-Info

Exkluzivní dojmy z The Sims 3

Určitě vás zajímají naše dojmy a postřehy z prezentací jednotlivých částí The Sims 3. V první části se zaměříme na sousedství a gameplay novinky, tedy věci ovlivňující každodenní život simíků. V druhé části se koncem týdne dočtete o editoru tvorby simů a stavebním módu.
Hned úvodem je třeba poznamenat, že hra ještě není zdaleka kompletní a mnohé věci mohou do vydání prodělat určité změny. Ostatně, předváděná verze nebyla ješte ani v alpha stadiu a nesla označení 0.227.0.27 :). Například úvodní menu a většina uživatelského rozhraní bylo v provizorním designu. Mnoho dotazů také tvůrci odráželi do kouta s tím, že o tom ještě nemohou mluvit. Nicméně i přesto jsme toho viděli a také se dozvěděli spoustu zajímavého.
První věcí, která nás po spuštění uvítala bylo nové svobodné sousedství. Představte si sousedství z dvojky v méně pastelových barvách, více realistické, ovšem naštěstí stále neztrácející své ojedinělé kouzlo. Nejen pohyb simíků je naprosto svobodný, také vy, jakožto hráč, můžete libovolně poletovat kamerou nad ulicemi. Vše je bez načítání. Představte si, že koukáte na sousedství a jen si nascrollujete přímo nad dům svých simů - a rovnou hrajete. Sousedství je opravdu nádherné, jeho atmosféru dotváří rozmanitý terén a reálná krajina horizontu (už žádné červí díry na konci pozemku). Rozloha je víceméně srovnatelná se sousedstvími z předchozích dílů a vše si pochopitelně můžete libovolně přetvářet.
Vedle klasických obytných budov tu najdete také několik speciálních jako například restauraci, městskou radnici nebo třeba výzkumné vědecké centrum. Tyto objekty mají ve hře speciální roli. Bylo nám například předvedeno jak si kliknutím na budovu zajistit zaměstnání. Nově budete moci ovlivňovat výkonnost simů v zaměstnání. Můžete si vybrat jak bude váš svěřenec trávit pracovní čas od "pracovat tvrdě" přes "setkat se se spolupracovníky" až po specifické úkoly jako například "udělat nezávislý experiment". Neobvyklé prý nebudou ani různé pracovní výzvy jako nasbírat při rybolovu deset druhů ryb a donést je zaměstnavateli. Nemusím asi zdůrazňovat, že povýšení na sebe při úspěšném plnění úkolů zřejmě nenechá příliš dlouho čekat.
Byť většina uživatelského rozhraní nebyla graficky vyladěná, tak hlavní ovládací panel působil finálním dojmem. Základní tvar a funkčnost je sice na první pohled stejná, ale změn je tu na druhý pohled více než tmavější modrý odstín. Některé funkce totiž byly vyčleněny a dostaly na obrazovce své vlastní místo. Třeba ovládání rychlosti hry najdete v levém horním rohu a přehledy zaměstnání, dovedností atd. mají svou pozici v protějším dolním rohu. Novinkou v této souvislosti je také možnost nastavovat délku některých činností přímo ve"frontě úkolů". Jednoduše chytnete za posuvník a zkrátíte délku spánku třeba na polovinu.
Základní potřeby simů byly zredukovány pouze na spánek, jídlo, zábavu a hygienu. To ovšem neznamená, že ostatní podněty nebudou vaše postavičky nikterak ovlivňovat. Aktuální události ovlivňující život simů uvidíte prostřednictvím tzv. "mood lets", tedy systému reflektující aktuální náladu a pocit sima. Tento systém spolu s potřebami pak utvoří celkovou náladu zobrazující se v "mood bar" ukazateli. Čas od času také obdržíte nějakou výzvu (opportunities), což je víceméně obdoba přání a obav z druhého dílu. Tyto úkoly se objevují v bublině nad ikonkou označené postavičky a můžete se rozhodnout které zařadíte do svého "to do listu" a které naopak nikoliv.
Třetí simové to nebudou mít vůbec lehké... Tvůrci sázejí na zachování fungujícího konceptu, který se snaží lépe vybalancovat a co nejvíce zatraktivnit. Pro fanoušky chystají spoustu vylepšení, která se projeví zejména v režimu výstavby a tvorby simů. Nejvíce na nás zapůsobilo zmíněné svobodné sousedství, které vypadá opravdu pěkně. Také se tu objeví možná některé herní vlastnosti z předešlých datadisků - například stoprocentně budou v základní hře auta. Co se týká hardwareových požadavků, tak se tvůrci snaží udělat hru přístupnou co nejvíce hráčům, takže nároky by neměly být enormě vyšší oproti Sims 2. Více u druhé části preview za pár dní.
Zdroj:TheSims2.cz

POZASTAVENO

27. července 2008 v 12:04 | © Sabiiinka |  Můj svět
 • Po dlouhém uvažování ( 15 minut ) jsem dospěla k názoru, že Můj Svět pozastavím.... Už mě nebaví tak jak dřív... a myslím, že to jde na posledních dvou dílech dost vidět...
 • Taky mě přestaly bavit příběhy o teenkách... Chtěla bych se teď věnovat komixu ONA a její život.=o).
 • PS: nemusíte se bát =oD. Ke komixu Můj svět se za nějaý čas zase vrátím.

Úvodní díl

19. července 2008 v 21:39 | © Sabiiinka |  ONA a její život
 • Každý správný příběh by měl začít představením hlavního hrdiny, ne? V mém životním příběhu hraji hlavní roli já. Jmenuji se Alice Wan der Woodsen a žiji v Londýně. Moje maminka pochází z česka, proto jméno Alice. Otec byl Angličan takže po něm mé příjmení.
 • Pracuji jako modelka v jedné z prestižnějších modeligových agentur.Řekla bych že se sice řadí do střední třídy ale je mezi nimi nejlepší. Po světě není ještě tak známá, takže mám většinu času práci jen v Londýně. Jinak jsem vystudovala redaktora/ novináře ale nějak jsem nakonec spadla k tomu modelingu.
 • Tohle je má nejlepší kamarádka, jmenuje se Andrea Skapská. Jsme kamarádky asi tak od šesté třídy… dříve jsme se úplně nesnášeli ale nakonec jsme se dali nějak dohromady a už jsme spolu zůstali. Ona pracuje jako redaktorka jednoho anglického časopisu o modě na částečný úvazek a taky vede psychologickou poradnu.
 • Nemůžeme si rozhodně stěžovat ani na bydleníJ Sice nemáme nějak extra velký dům ale dá se to přežít. Vlastně jsme měli štěstí že jsme takový domeček sehnali. Otec mi sice nabízel byt v luxusním domě v Londýně ale abych se přiznala…možná toho luxusu už mám trošku po krk. No…mám ráda luxus ale ne v míře ve kterém jsem žila… Zlaté sošky..perské koberečky..br =o)
 • Teď ale musím letět… Andrea zase řve, že jsem po sobě neuklidila misku do myčky..ona je to trochu blázen do úklidu..ale aspoň tu máme čisto, ne?
 • Moje milá Andy..sni dál...stejně tu misku uklidíš ty =o)....
 • Tak se zatím mějte.. já si musím vyslechnout přednášku o tom, že misky patří do myčky..ne do dřezu...Pamatujte si to!!=o)

Oficiální video...

16. července 2008 v 17:03 | © Sabiiinka |  The Sims 3-Info
 • Oficiální video The Sims 3.. Docela se těším až to vyjde..myslím, že to bude rozhodně stát za to =oD.

Za to že jsem SB-HEČ!

15. července 2008 v 20:35 | © Sabiiinka |  Ocenění
 • děkuji:-*jste zlaté...

Navštiv blog mé potrhlé sestry =o)

15. července 2008 v 13:13 | © Sabiiinka
 • Ahojky všichni.. moje mladší sestra má blog, kde chodí jen ona sama a pár jejích kamarádek... Jestli chcete, tak se koukněte ( desing chvalte u na simstwu-dělala jsem ho já =oD)

Lily Allen-smile

14. července 2008 v 16:11 | © Sabiiinka |  Videa
 • Krásná písnička... zhodnoťte samy... je tu v originále ale i v The Sims 2 =o)
 • ↑ ↑ ↑ ↑ ↑↑ ↑ ↑ ↑ ↑↑ ↑ ↑ ↑ ↑ORIGINÁL ↑ ↑ ↑ ↑ ↑↑ ↑ ↑ ↑ ↑↑ ↑ ↑ ↑ ↑
 • ↑ ↑ ↑ ↑↑ ↑ ↑ ↑ ↑↑ ↑ ↑ ↑ ↑V THE SIMS ↑ ↑ ↑ ↑ ↑↑ ↑ ↑ ↑ ↑↑ ↑ ↑ ↑ ↑
 • A já letím fotit Můj svět =o).
 • ps: Malý hlásek TADY neuškodí =o). Mám č.8

Uprav obrázek na new sims

6. července 2008 v 17:40 | © Sabiiinka
 • Hlásneš pro mě?? Mám číslo 15... =o) TADY

Jak se pozná debil.. aktuálně ke dni 5.6.2008

5. července 2008 v 11:25 | © Sabiiinka |  Aktuálně
 • Ahoj zlatka... Zrovna se chytám fotit komix, když mi počítač oznámí, že hru neze spustit... stáhla jsem nějaký špatný dowland... Takže to musím celé vymazat... To jsem taky udělala.. Jenže... Stejně to furt nešlo!!! byla jsem ještě docela v klidu.... ale pak to semnou šlo z kopce

Nové obrázky- Apartman life

4. července 2008 v 11:49 | © Sabiiinka |  Život v apartmá
http://snootysims.com/apartmentlife/apartmentart01.jpg
http://snootysims.com/apartmentlife/apartmentlife09.jpg
ČLÁNEK: Milda
Zdroj obrázků: Snootysims.com

The Sims 2 Život v bytě: preview - 2. část

4. července 2008 v 11:48 | © Sabiiinka |  Život v apartmá

Seznamte se se svými sousedy

Je zřejmé, že všechny tyto nové možnosti ovlivní i komunikaci a vztahy mezi našimi Simíky. Sousedé se spolu budou potkávat skoro každý den, takže by bylo přinejmenším podivné, kdyby se nějak víc nedali dohromady. Samozřejmě to půjde i naopak, zatímco s tou mladou usměvavou Simkou odvedle se sblížíte rychle a rádi, zapšklá popelnice mlátící smetákem do stropu pokaždé, když si pustíte trochu víc nahlas hudbu, si vaši oblibu nejspíš hned tak nezíská. Až se do bytovky přistěhujete, Obyvatelé sousedních bytů vás přijdou vřele uvítat v novém domově a kdo ví, možná vám dokonce přinesou nějaký ten malý dáreček jako na přivítání v sousedství.